top of page
111.jpg
333.png
222.jpg

Підстави змін в організації харчування учнів

За рекомендаціями ВООЗ, рівень енергії (калорій), що споживається, повинен бути збалансованим з її витратами, зокрема:

Споживання жирів не має перевищувати 30% загальної енергії (калорій), що споживаються; насичені жири мають становити не більше 10%.

Скорочення споживання цукру є складовою здорового харчування. Зменшення споживання солі на рівні менше 5 г/добу сприяє профілактиці гіпертонії та знижує ризик розвитку захворювань серцево-судинної системи та інсультів у дорослому віці. За новими нормами вдасться знизити споживання: цукру до 25 г/добу; солі на рівні менше 5 г/добу; насичених жирів до 10% добового раціону. Дослідженнями встановлено, що українські діти споживають суттєво більше солі, ніж рекомендовано навіть для дорослих людей — у середньому на добу: діти дошкільного віку — 6,4 г; молодші школярі — 7,4 г; підлітки — 9,2 г. Так само переважає норми споживання цукру: діти молодшого віку (1-3 р.) — 47 г/добу; діти дошкільного віку (4-6 р.) — 56 г/добу; школярі — 67 г/день.

 Спостерігаються  інші негативні тенденції у харчуванні дітей шкільного віку та підлітків, як-от: 20% страв з м’яса становлять ковбасні вироби і сосиски, які є високообробленими харчовими продуктами зі значним вмістом солі; недостатній рівень споживання овочів та фруктів, які є джерелом клітковини — важливої складової раціонального харчування; зависокий рівень є споживання хліба та інших борошняних виробів (майже 400 г/день).

Джерело: https://www.pedrada.com.ua/article/2954-nov-normi-harchuvannya-dtey-v-shkol

bottom of page