top of page

Коронавірусне захворювання (COVID-19): що повинні знати батьки?

НАВЧАННЯ В УМОВАХ КАРАНТИНУ: АКТУАЛЬНІ ВИМОГИ МОЗ

ми писали раніше

Що таке «новий» коронавірус? Це новий штам коронавірусу, вперше  виявлений у Вухані, Китаї (дістало назву COVID-19).

COVID-19 – це новий вірус, пов’язаний із  сімейством вірусів:ГРВІ та деякі типи звичайної застуди.

Як поширюється COVID-19?

Вірус передається повітряно-крапельним шляхом через кашель і чхання, торкання поверхонь, забруднених вірусом. COVID-19 може жити на поверхнях протягом декількох годин, але прості дезінфікуючі засоби можуть його вбити.

Які симптоми коронавірусу?

Симптоми можуть включати підвищення температури, кашель і задишку. У більш важких випадках інфекція може викликати пневмонію або утруднення дихання. У  деяких випадках захворювання може бути смертельним. Ці симптоми схожі на грип або звичайну застуду.

Пам’ятайте про ключові заходи профілактики: часте миття рук та  кашлевий етикет (прикривайте рот та ніс при кашлі чи чханні зігнутим ліктем або серветкою, а потім викидайте серветку у смітник, що закривається кришкою). Також існує вакцина проти грипу – тому дотримуйтесь графіку вакцинації для себе та дитини.Уникайте тісного контакту з усіма, хто має симптоми застуди або грипу. Негайно звертайтеся до лікаря, якщо у вас підвищена температура, кашель або якщо ви відчуваєте, що вам важко дихати.

Чи варто носити медичну маску?

Використовувати медичну маску рекомендується, якщо у вас є такі симптоми, як кашель або чхання, для захисту інших. Якщо у вас немає таких симптомів, не потрібно носити маску.

Якщо ви використовуєте маски, їх необхідно носити та утилізувати належним чином, щоб забезпечити їх ефективність та уникнути підвищеного ризику передачі вірусу.

Що робити, якщо у  дитини проявляються симптоми COVID-19?

Зверніться до лікаря! Дотримуйтеся гігієни: регулярно мийте руки, не забувайте про кашлевий       етикет, дотримуйтесь графіку вакцинації для вашої дитини.

Що робити, якщо у члена моєї сім’ї проявляються симптоми?  Слід негайно звернутися за медичною допомогою.

Чи потрібно не пускати дитину до школи?

Якщо у дитини спостерігаються симптоми, зверніться до свого лікаря та дотримуйтесь його рекомендацій. Якщо ваша дитина не має симптомів,  дитині краще продовжувати ходити до школи. Привчайте дітей до миття рук та кашлевого етикету в школі та інших громадських місцях (прикривати рот і ніс під час кашлю чи чханні згином ліктя або серветкою, а потім викидати серветку в смітник, що закривається кришкою, а також не торкатися очей, рота чи носа, якщо діти не мили руки).

333.jpg
111.jpg
222.jpg
bottom of page