top of page

35-ті роковини Чорнобильської катастрофи

“Чорнобиль — набагато більше, ніж просто катастрофа. Ми маємо переосмислити його вплив на Україну. Адже трагедія незабаром стала темою для дискусій щодо прав людини, прав громадян, демократії та збереження природи. Після 26 квітня 1986 року світ розділився на «до» і «після».

Віртуальна екскурсія "Зона відчуження"

Аварія на Чорнобильській атомної електростанції - найбільша в історії людства техногенна катастрофа, яка сталася в ніч з 25 на 26 квітня 1986 року.

Під час експерименту на 4-му енергоблоці АЕС, коли на 20 секунд був планово відключений ядерний реактор, напруга в ньому різко стрибнула. Це призвело до теплового вибуху, внаслідок якого були зруйновані активна зона реактора та покрівля машинного залу. В атмосферу потрапило 190 тон радіоактивних речовин. Під час пожежі, що тривала майже два тижні, хмари радіоактивного пилу пронеслися над Україною, іншими республіками колишнього Радянського Союзу, Польщею, Фінляндією, Швецією, Норвегією, Великою Британією, пізніше – над Німеччиною, Австрією, Нідерландами, Бельгією. За екологічними наслідками аварія на Чорнобильській атомній електростанції переросла у планетарну катастрофу: було забруднено 3/4 території Європи..

Бульше тут  35-years-of-chernobil

Передивившись сторінки сайту, пропонуємо пройти інтерактивну вікторину, перевірити свої знання та дізнатися ще більше

https://learningapps.org/watch?v=pucz2rvsa21

bottom of page